Kazik na Żywo żegna się z publicznością.

KazikNaZywo

„Ostatnich koncertów” będzie siedem. Odbędą się w Zielonej Górze, Poznaniu, Szczecinie, Wrocławiu, Łodzi, Krakowie i Warszawie. Na koniec formacja KNŻ pojedzie do Wielkiej Brytanii, by zagrać w Edynburgu iLondynie. Z tego wynika, że data 26 kwietnia 2015 roku przejdzie do historii – to wtedy zespół Kazika Staszewskiego zagra swój finalny koncert.

Jak to się skończyło?

Na początku listopada 2014 roku grupa oświadczyła, że przestanie istnieć.
Co powiedział o rozstaniu sam Kazik Staszewski? Lider przyznał, że kapela zakończy swą działalność trasą koncertową pod hasłem „Ostatni występ w mieście”. Jako, że Robert „Litza” Friedrich prężnie działa w Arce Noego, 2Tm2,3 oraz Luxtorpedzie, brakuje mu czasu na granie z KNŻ. Według Kazika, warunkiem działania zespołu jest to, by grał w takim składzie, w jakim reaktywował się w 2008 roku, po czteroletnim zawieszeniu działalności.

Jak całą sprawę skomentował Litza? Muzyk stwierdził, że dobrze grało mu się z zespołem, jednak musiał dokonać tego dramatycznego wyboru. Ważną rolę odegrał tu też fakt, iż Friedrich znajduje się aktualnie w ważnym miejscu ze wspólnotą, do której należy…

Gitarzysta KNŻ, Adam Burzyński, obwinia Litzę za jego zachowanie. Według niego Friedrich doskonale wiedział, że jeśli nie będzie w stanie kontynuować swojej działalności w zespole, Kazik Na Żywo zniknie z polskiej sceny.

Początki KNŻ sięgają 1992 roku, kiedy grupa skupiała się głównie na graniu kawałków z solowych płyt Kazika Staszewskiego. Z biegiem czasu zaczęły powstawać autorskie utwory Kazika Na Żywo, a formacja umocniła swoją pozycję na polskiej rockowej scenie. W skład zespołu wchodzili Kazik Staszewski, Adam „Burza” Burzyński, Robert „Litza” Friedrich, Michał „Kwiatek” Kwiatkowski i Tomasz Goehs. W zespoli niegdyś grał także Olaf Deriglasoff i Kuba Jabłoński. KNŻ ma na koncie pięć płyt.

Ostatnim wydanym przez nich krążkiem jest „Bar La Curva / Plamy na słońcu”, który ukazał się w listopadzie 2011 roku.

knz

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Zapowiedzi i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s