Jarocin Festiwal 2015 : pierwsze wieści

jarocinVoo Voo, Lao Che, Big Cyc zagrają na festiwalu. Nowe miejsce imprezy

Jarocin Festiwal 2015: Voo Voo, Lao Che, Big Cyc, Tymon & The Transistors i Curly Heads to pierwsze gwiazdy Jarocin Festiwal 2015, który w tym roku odbędzie się w dniach od 17 do 19 lipca. Jarocińską imprezę poprzedzą Rytmy Młodych, do których eliminacje przeprowadzone zostaną w pięciu miastach w Polsce. Tegoroczna impreza zostanie przygotowana w nowym miejscu. Dzięki temu ma zyskać rozmach organizacyjny.

Inne Rytmy Młodych

Jarocińską imprezę poprzedzą Rytmy Młodych, do których eliminacje przeprowadzone zostaną w pięciu miastach w Polsce. Przesłuchania utalentowanych zespołów mają stać się ważnym punktem festiwalu.

Jarocińskie Rytmy Młodych zostaną przeprowadzone w trzech etapach. Pierwszy potrwa od 1 do 15 kwietnia. W tym czasie wykonawcy będą mogli nadsyłać nagrania. Zgłoszenia będzie można przesyłać na adres: rm@imprezyprestige.com. Najlepsi zostaną zakwalifikowani do eliminacji regionalnych.

Kto zagra na Jarocinie?

Wiadomo, że koncert z okazji 30-lecia zagra grupa Voo Voo. Zespół wykona największe utwory, które powstały w trakcie jego działalności. W związku ze szczególną okazją na scenie pojawią się specjalni goście. Jednym z nich będzie Alim Quasimov, mistrz mugham, klasycznej muzyki Azerbejdżanu. Utwór „Gdybym”, z ostatniej płyty Voo Voo „Dobry wieczór” powstała właśnie przy udziale Quasimova i jego córki Fargany. Azer nie będzie jedynym gościem. W Jarocinie na scenie z Voo Voo pojawią się także Lech Janerka iDawid Podsiadło.

Poza tym, na Jarocinie zagrają: Big Cyc, Tymon & Transistors, Curly Heads i Lao Che.

Pretekstem do występu grupy Big Cyc będzie album „Zadzwońcie po milicję”, który został wydany z okazji 30-lecia wprowadzenia stanu wojennego. Na płycie znalazło się 11 utworów należących do niezależnych i nieistniejących już kapel podziemia alternatywnego z przełomu lat 1982-89. To właśnie te nagrania będą jednym z głównych punktów występu zespołu w Jarocinie. Nie zabraknie jednak także największych hitów z innych okresów działalności grupy.

Jarocin Festiwal 2015 – bilety

Karnety na tegoroczny festiwal trafią do sprzedaży 1 kwietnia. Do końca kwietnia będą kosztować 140 zł. Później ich cena wzrośnie do 170 zł. Sprzedaż będzie prowadzona za pośrednictwem stron: prestigemjm.com, eBilet.pl, Ticketpro.pl, Eventim.pl i w salonach EMPIK na terenie całego kraju.

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Newsy, Zapowiedzi i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s